Stránka krasokorčuliarskeho klubu v Prešove

Všeobecné podmienky účastníka kurzu korčuľovania

Oblečenie

Na prvé tréningy / kedy sa dieťa menej pohybuje/ môže mať teplú kombinézu. Je to ochrana aj pri pádoch a hlavne nepremočí sa. Na hlavu potrebuje čiapku, resp. prilbu a rukavice. Neskôr kombinézu vymeniť  za pančucháče a tepláky, hore tenký rolák a mikinu, prípadne hrubý sveter a vestu bez rukávov, aby sa vedelo dieťa ľahšie pohybovať.  Pri zlepšení pohybu mu treba dávať tenšie oblečenie.

Pokyny

Na tréning príďte vždy včas, aby ste stihli dieťa obliecť, obuť a použiť WC, aby neodbehávalo počas tréningu. V ústach nesmie mať cukríky, žuvačku. Vo vrecku nech má vreckovku, aby ju v prípade potreby mohlo použiť .

Každý účastník kurzu korčuľovania korčuľuje na vlastnú zodpovednosť.

Po skončení tréningu treba korčule poutierať do savej handry /staré tričko, plienka, froté uteráčik/. Prípadne si môžete nasadiť látkové chrániče, tzv. papučky, ktoré chránia korčule pred potupením a tiež sajú vlhkosť. Korčule dávajte brúsiť iba odbornému brusičovi na kraso korčule, iní by mohli zbrúsiť zúbky a tie sú pre nás veľmi dôležité.

U nás zapožičané korčule nedávajte brúsiť hocikde, máme svojho brusiča.

Vaše dieťa chceme čo najlepšie naučiť korčuľovať. Preto ho veďte k tomu, aby bolo na tréningu  pozorné a počúvalo trénera. Dôležitá je aj pravidelnosť  na tréningoch a zbytočne nevymeškať  hodiny na ľade. Aj tým prispejete k rýchlejšiemu zvládnutiu jednotlivých prvkov a k jeho napredovaniu. Tréningy vedú odborné trénerky, preto im nezasahujte do tréningového procesu. Dieťa odovzdávate trénerovi a na ľad môže vstúpiť iba na pokyny niektorého trénera. V topánkach je zákaz vstupu na ľadovú plochu.  Počas tréningu sa rodičia zdržiavajú  pri šatni, na vymedzených priestoroch v hľadisku. Je zákaz  rodičom chodiť na druhú stranu  ku striedačkám  a zdržiavať sa okolo mantinelu. Nevyrušujte deti klopkaním na plexisklo a otváraním mantinelu.

Prípadne dotazy naneste na trénerov.